Bogati planinarski vikend 7.-8. 4. 2018.

1. Savez slavonskih planinarskih vodiča na Lapjaku

U subotu 7.04. u planinarskom domu Lapjak održana je pokazna vježba i skupština. Pokazni dio vježbe uz predavanje iskusnih članova HGSS-a trajalo je od 9,00 do 14,00 sati. Cijela vježba bila je podjeljena u tri dijela. Slijedilo je predavanje iz topografije i orjentacije. Nakon toga vježbe čvorologije. Naši budući vodiči i oni koji to žele postati naučili su čvorove: prusik, lađaricu, vodičku osmicu, te vezanje zaštitne ograde (gelendera) gdje su sadržani svi navedeni čvorovi. Završni dio sastojao se od pružanja prve pomoći ozlijeđenima u planini.
Nakon 14,00 sati slijedila je Skupština vodiča slavonskog saveza u trajanju jednog sata. 🙂 Lp sa Lapjaka D.D.

2. Mladi Uskrs na Trišnjici

Mladi Uskrs na Trišnjici (8.04.) – foto album
Tradicionalno druženje omiljeno među planinarima okupilo je pedesetak planinara HPD-a “Sokolovac”. Uz puno sunca, pjesme, osmjeha i razgovora druženje je trajalo do kasnih popodnevnih sati 😀

3. Srimušijada